Právě přítomno: 15 hostů a žádný člen

Vinařství

Rodinné vinařství Pavla Brázdová zpracovává převážně vína z katastru Sudoměřice z vlastních vypěstovaných hroznů Sylvánského zeleného, Rulandského šedého, Ryzlinku rýnského, Chardonnay, Frankovky a Merlotu vysázených na jižní trati Vápenky v roce 2003, Sauvignonu, Tramínu, Pálavy a Johanniteru vysázených v roce 2011 na jihozápadním svahu historické trati Staré hory /zmínka r.1486/.

Půda v podhůří Bílých Karpat je kamenitá, spojená hořčično-vápenatým jílem, je vododržná, v republice ojedinělá, což se projevuje větší plností vín, vyšší aromatikou, s delší minerální dochutí. Trať Staré hory dala v roce 2013 panenskou sklizeň. Všechna naše přívlastková vína jsou z redukované sklizně. Produkce se pohybuje okolo 20 000 lahví ročně a neustále se pro velký zájem zákazníků zvyšuje. Hrozny jsou zpracovány co nejšetrnější metodou a zařízením, fermentace probíhá v chlazených nerezových tancích při teplotě 14-15°C. Tato metoda kvašení zaručuje, že většina aromatických látek ve víně zůstává zachovaná. Bílá vína zrají do konce ledna až března na jemných kvasnicových kalech, což víno zjemní,rozšíří v plnosti a kompletnosti. Červená vína, po biologickém odbourání jablečné kyseliny, zrají v dubových sudech. Tato půda dává každoročně, ničím nenapodobitelnou Frankovku.

Sklepní hospodářství bylo vybudované v roce 2005, v roce 2009 jsme zkolaudovali další budovu, pro účely stáčírny vína a chlazeného skladu. Příjemně strávené chvíle Vám nabízí prostory našeho pohostinného sklepa, nacházejícího se v areálu sklepů Starý potok v Sudoměřicích nad Moravou /mezi Strážnicí a slovenskou Skalicí/. Rádi pro Vás připravíme stylové pohoštění až pro 32 osob včetně řízené degustace.

28   27   24   25