Právě přítomno: jeden host a žádný člen

 • Vinařství Brázdová

  Vinařství Brázdová

  Rodinné vinařství Brázdová má sklepní hospodářství a vinohrady v katastru obce Sudoměřice nad Moravou, v podhůří Bílých Karpat. Vinařství obhospodařuje 3,5ha vlastních vinic v Sudoměřicích nad Moravou, a to ve dvou jižních svazích viniční tratě Vápenky a Staré hory. Půda je kamenito-jílovitá, proto jsou zde vína více minerální, plná a extraktivní. Vinařství má vysázené odrůdy: Sylvánské zelené, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Rýnský ryzlink, Merlot, Frankovka a nově jsou vysázené odrůdy Tramín, Pálava a Johanniter.
 • Sklepní hospodářství

  Sklepní hospodářství

  Všechna naše přívlastková vína jsou z redukované sklizně . Produkce se pohybuje okolo 20 000 lahví ročně a neustále se pro velký zájem zákazníků zvyšuje. Hrozny jsou zpracovány co nejšetrnější metodou a zařízením, fermentace probíhá v chlazených nerezových tancích při teplotě 14-15°C. Tato metoda kvašení zaručuje, že většina aromatických látek ve víně zůstává zachovaná. Bílá vína zrají do konce ledna až března na jemných kvasnicových kalech, což víno zjemní, rozšíří v plnosti a kompletnosti. Červená vína po biologickém odbourání jablečné kyseliny, zrají v dubových sudech.
 • Posezení ve sklepě

  Posezení ve sklepě

  Cena za osobu se dá dle přání a délky posezení předem dohodnout. Jednotlivé programy obsahují neomezenou konzumaci vybraných vín po dobu 4 nebo 5 hodin. Nejmenší počet je 10 osob. Při objednavce více jak 15 osob je nutné dohodnout zálohu pro náhlé zrušení posezení. Záloha bude použita na pokrytí nákladů s přípravou programu. Degustace se pořádá nejméně pro 6.osob. Součástí ochutnávky je pečivo a sýr na neutralizaci chuti. Doba trvání cca 1 hodina. Nalevá se 1dcl.
 • 1
 • 2
 • 3

Historie výroby vína

Historie výroby vína rodinného vinařství Pavla Brázdová, žijící v podhůří Bílých Karpat, sahá až do období první republiky, kdy otec našeho otce opatroval svých 400 hlav Sylvánského zeleného, Ryzlinku vlašského a Frankovky, vyvázaných „na kolík“ ošetřovaných skalicí modrou...

Čtěte více...

 • Výstavy vín
 • Prodejní akce
 • Řízené degustace3   1036   312   9


Úvodní slovo...

pavla

In vino veritas...

Vinařství Brázdová má sklepní hospodářství a vinohrady v katastru obce Sudoměřice nad Moravou v podhůří Bílých Karpat. Vinařství obhospodařuje 3,5ha vlastních vinic v Sudoměřicích a to ve dvou jižních svazích viniční tratě Vápenky a Staré hory. Půda je kamenito-jílovitá, proto jsou zde vína více minerální, plná a extraktivní. Vinařství má vysázené tyto odrůdy: Sylvánské zelené, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Rýnský ryzlink, Merlot, Frankovka a nově jsou vysázené odrůdy Tramín, Pálava a Johanniter. V současné době má vinařství produkci 20 000 ks lahví. Vína jsou vyrobena s 90% z vlastních vinohradů, kde se množství hroznů redukuje tak, aby všechna vína byla přívlastková. Sklepní hospodářství je vybaveno moderní technologií, jak chlazenými nerez nádobami na fermentaci, tak šetrným pneumatickým lisem, svíčkovými filtry, atd. Bílá vína zrají v nerezových nádobách, červené se školí v dubových sudech, částečné v barikových. Vinařství nabízí degustace vlastních vín s pohoštěním do 30 osob na objednávku v příjemném prostředí degustační místnosti, která je součástí sklepního hospodářství v Sudoměřicích, vybudovaném v klidném vinném areálu Starý potok.

Cílem je vyrobit pěkná, příjemná vína za rozumnou cenu. Těšíme se na Vaši návštěvu.